Sięgnij po więcej! – projekt

Tu jest realizowany projekt: 

Sięgnij po więcej! – rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy

Projekt współfinansowany jest  ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS – RPO WM

na lata 2014 – 2020.  Nr umowy RPMA 10.03.03-14-c030/18-00 z dnia 21.11.2019 r. 

Godziny funkcjonowania Punktu Informacji i Kariery – marzec:

PONIEDZIAŁEK ———————————————-
WTOREK 10.40 – 11.25 (p. Orszulik – szkoła)
ŚRODA 8.00 – 8.45 i 16.00 – 16.45 3.03 i 17.03 (p. Niewiatowska – online)
CZWARTEK 13.40 – 15.10 (p. Orszulik – szkoła)
PIĄTEK ———————————————

Godziny funkcjonowania Punktu Informacji i Kariery – kwiecień:

PONIEDZIAŁEK ———————————————-
WTOREK 10.40 – 11.25 (p. Orszulik – szkoła)
ŚRODA 8.00 – 8.45 i 16.00 – 16.45 14.04 i 28.04 oraz 8.00 – 8.45 21.04 (p. Niewiatowska – online)
CZWARTEK 13.40 – 15.10 (p. Orszulik – szkoła)
PIĄTEK ———————————————
http://www.zspoligraf.pl/wp-content/uploads/MicrosoftTeams-image-64.jpg
https://www.rej.edu.pl/wp-content/uploads/2021/03/dzien.otwarty.plakat.2021.png

LVI Liceum Ogólnokształcące im. Witolda Pileckiego – URSUS

www.56lo.waw.pl

Dni Otwarte on-line

18.03.2021 r. MSTeams [link]

25.03.2021 r.

22.04.2021 r.

Na stronie szkoły znajdują się filmy o proponowanych profilach w tej szkole oraz przedmiotach prowadzonych w rozszerzeniu.

——————————————————————————————————————–

  • Ważne linki (!!!):

!!!Można aplikować do nieograniczonej liczby szkół, ale wiecie, drodzy uczniowie, że lepiej dobrze przemyśleć swój wybór i skupić się tylko na kilku szkołach.!!!

  Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych – 2021 r. – Informacje bieżące – Kuratorium Oświaty w Warszawie – wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej

————————————————————————————————————————–

  • Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) zaprasza uczniów i rodziców na Warszawskie Dni Doradztwa Zawodowego. Przez stronę  Indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi dla uczniów (wcies.edu.pl) można zapisać się w ramach tych Dni na indywidualne bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym w dniach 19-20.03 oraz 9-10.04. Serdecznie zapraszam w imieniu doradczyń z WCIESu.

—————————————————————————————————————————

XXXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY

Wybierz szkołę dla siebie – Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021

26 – 27 III

Warszawskie licea, technika i szkoły branżowe I stopnia przedstawią swoją ofertę ósmoklasistom i ich rodzicom podczas Prezentacji online, przygotowanych przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy i Perspektywy. W strefie EXPO „stanie” blisko 150 wirtualnych stoisk, w których będzie można poznać szkołę i porozmawiać na czacie z jej przedstawicielami.

Zapraszamy w piątek od 9.00 do 18.00 a w sobotę od 9.00 do 15.00. REJESTRACJA NIE OBOWIĄZUJE

Organizatorzy przygotowują także bogaty program spotkań i konsultacji dotyczących zarówno wyboru szkoły, jak i przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik przedstawi zasady egzaminu w pandemicznej rzeczywistości (ma być trochę łatwiej, ale uczyć się trzeba:-)

W programie znalazły się prezentacje ekspertów OKE w Warszawie na temat przedmiotów egzaminacyjnych oraz  – to bardzo ważne! – kompendium wiedzy na temat rekrutacji do szkól ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/22, przygotowane przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Uważne zapoznanie się z tymi informacjami z pewnością oszczędzi mnóstwo nerwów zarówno ósmoklasistom, jak i ich rodzicom.

28 III

28 marca zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą szkół ponadpodstawowych o unikatowych profilach . Uczniowie klas ósmych i ich rodzice będą mieli możliwość bezpośredniego poznania specyfiki liceów akademickich, szkół wyznaniowych, wojskowych i artystycznych, a także poznać licea i technika informatyczne, interesujące licea i technika niepubliczne. Podczas webinariów, spotkań organizowanych przez te szkoły na wirtualnych stoiskach,  odwiedzający spotkają nauczycieli-liderów, którzy decydują o poziomie szkoły. Salon będzie miał część programową realizowaną na scenie głównej (webinaria, dyskusje panelowe i prezentacje) oraz część wystawienniczą w wirtualnej hali EXPO.

Zapraszamy w niedzielę od 10.00 do 15.00. REJESTRACJA NIE OBOWIĄZUJE