Podsumowanie działań projektowych (wrzesień 2018-luty 2019)

 

THE YOUNG KNIGHTS OF THE ROUND EUROPEAN TABLE

 

Z początkiem roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęliśmy realizację zadań projektowych.

Naszym pierwszym działaniem było zebranie grupy projektowej – grupy uczniów, którzy przez dwa lata będą realizować projekt. W drodze eliminacji wyłoniliśmy grupę 21 uczniów z klas 6. Wszyscy uczestnicy projektu zobowiązali się przestrzegać regulamin , aktywnie uczestniczyć w zadaniach projektowych oraz godnie reprezentować naszą szkołę podczas naszych międzynarodowych spotkań.

W październiku 2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie koordynatorów projektu we Włoszech, omówiono szczegółowo zadania, regulamin projektu, sposób realizacji.

 

Pierwszym zadaniem z udziałem uczniów było przygotowanie paczek świątecznych ze świątecznymi słodkościami , kartkami z życzeniami oraz wybranymi przepisami. Nasi uczniowie wywiązali się wzorowo z tego zadania Przez cały grudzień otrzymywaliśmy paczki od naszych partnerskich szkół z życzeniami, słodyczami i regionalnymi przepisami z Włoch, Portugalii i Łotwy.

W grudniu odbyły się również warsztaty o UE , które przygotowały naszych uczniów do testu znajomości Unii Europejskiej. Oto wyniki :

 • Natalia Wałęka 93%

 • Kornelia Przewoźniak 93%

 • Alicja Bartosik 88%

 • Lidka Bargieł 80 %

 • Agnieszka Grzegorczyk 80%

 • Ziemowit Maciejewski 80%

 • Zuzia Marcinek 80%

 • Gabrysia Skrok 80%

 • Julia Stasiak 80%

  ERAZMUS + – wyniki j.ang

  Styczeń przebiegł pod hasłem konkursu na logo naszego projektu. Z każdej szkoły wybraliśmy jedno zwycięskie logo nastepnie odbyło się internetowe głosowanie . Zwyciężył projekt szkoły z Włoch. Gratulujemy!

Kalendarz projektu Erasmus  – to zadanie szkoły z Portugalii każdego miesiąca przesyłamy koordynatorowi z Portugalii ciekawe informacje z danego miesiąca, tak powstały dotychczas : calendário VR calendário Feb

 1. Spotkanie koordynatorów we Włoszech 22-26.10.2018
 2. Akcja „paczki świąteczne”
 3. Zajęcia o UE zakończone testem znajomości UE
 4. Konkurs na logo projektu
 5. Rozstrzygniecie projektu
 6. Kalendarz projektu –realizacja Portugalia

Chcielibyśmy, aby idee i rezultaty projektu dotarły do szerszego grona odbiorców i mogły być wykorzystywane nie tylko w szkołach zaangażowanych bezpośrednio w projekt. Nowoczesna szkoła , jaką z pewnością jest nasza „14” , ma za zadanie nie tylko przekazać uczniom wiedzę, zachować naszą przeszłość, poznać historię, ale również przygotować uczniów do dorosłego życia, wyposażyć w narzędzia pozwalające radzić sobie ze stresem, umiejętnie wyrażać uczucia zarówno pozytywne jak i negatywne. Właśnie dlatego podejmujemy działania w ramach projektu Erasmus +

 

logo projektu

Konkurs na logo projekt – cztery zwycięskie projekty z każdego kraju

 

Aneta Kobosz Anna Grzywacz

Luty 2019