Podsumowanie działań projektowych (wrzesień 2018-luty 2019)

THE YOUNG KNIGHTS OF THE ROUND EUROPEAN TABLE

Z początkiem roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęliśmy realizację zadań projektowych.

Naszym pierwszym działaniem było zebranie grupy projektowej – grupy uczniów, którzy przez dwa lata będą realizować projekt. W drodze eliminacji wyłoniliśmy grupę 21 uczniów z klas 6. Wszyscy uczestnicy projektu zobowiązali się przestrzegać regulamin , aktywnie uczestniczyć w zadaniach projektowych oraz godnie reprezentować naszą szkołę podczas naszych międzynarodowych spotkań.

W październiku 2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie koordynatorów projektu we Włoszech, omówiono szczegółowo zadania, regulamin projektu, sposób realizacji.

Pierwszym zadaniem z udziałem uczniów było przygotowanie paczek świątecznych ze świątecznymi słodkościami , kartkami z życzeniami oraz wybranymi przepisami. Nasi uczniowie wywiązali się wzorowo z tego zadania Przez cały grudzień otrzymywaliśmy paczki od naszych partnerskich szkół z życzeniami, słodyczami i regionalnymi przepisami z Włoch, Portugalii i Łotwy.

W grudniu odbyły się również warsztaty o UE , które przygotowały naszych uczniów do testu znajomości Unii Europejskiej. Oto wyniki :

• Natalia Wałęka 93%

• Kornelia Przewoźniak 93%

• Alicja Bartosik 88%

• Lidka Bargieł 80 %

• Agnieszka Grzegorczyk 80%

• Ziemowit Maciejewski 80%

• Zuzia Marcinek 80%

• Gabrysia Skrok 80%

• Julia Stasiak 80%

ERAZMUS + – wyniki j.ang

Styczeń przebiegł pod hasłem konkursu na logo naszego projektu. Z każdej szkoły wybraliśmy jedno zwycięskie logo nastepnie odbyło się internetowe głosowanie . Zwyciężył projekt szkoły z Włoch. Gratulujemy!

Kalendarz projektu Erasmus  – to zadanie szkoły z Portugalii każdego miesiąca przesyłamy koordynatorowi z Portugalii ciekawe informacje z danego miesiąca, tak powstały dotychczas : calendário VR calendário Feb

1. Spotkanie koordynatorów we Włoszech 22-26.10.2018
  2. Akcja „paczki świąteczne”
  3. Zajęcia o UE zakończone testem znajomości UE